ASTORIA FOOTBALL

Sept. 5 at Corbett 7 p.m.

Sept. 12 Yamhill-Carlton 7 p.m.

Sept. 19 at Philomath 7 p.m.

Sept. 26 at Scappoose 7 p.m.

Oct. 3 Valley Catholic 7 p.m.

Oct. 9 at Tillamook 7 p.m.

Oct. 17 Seaside 7 p.m.

Oct. 24 Banks 7 p.m.

SEASIDE FOOTBALL

Sept. 5 at Yamhill-Carlton 7 p.m.

Sept. 12 Cascade 7 p.m.

Sept. 19 Rainier 7 p.m.

Sept. 26 at Valley Catholic 7 p.m.

Oct. 3 Tillamook 7 p.m.

Oct. 9 at Banks 7 p.m.

Oct. 17 at Astoria 7 p.m.

Oct. 24 Scappoose 7 p.m.

WARRENTON FOOTBALL

Sept. 5 Vernonia 7 p.m.

Sept. 12 at Willamina 7 p.m.

Sept. 19 at Neah-Kah-Nie 7 p.m.

Sept. 26 Nestucca 7 p.m.

Oct. 3 at Ilwaco 7 p.m.

Oct. 10 Knappa 7 p.m.

Oct. 17 at Rainier 7 p.m.

Oct. 31 at Clatskanie 7 p.m.

KNAPPA FOOTBALL

Sept. 5 Regis 7 p.m.

Sept. 12 at Central Linn 7 p.m.

Sept. 19 Riverside 7 p.m.

Sept. 26 Clatskanie 7 p.m.

Oct. 3 at Vernonia 7 p.m.

Oct. 10 at Warrenton 7 p.m.

Oct. 17 at Gaston 7 p.m.

Oct. 24 Nestucca 7 p.m.

Oct. 31 Neah-Kah-Nie 7 p.m.

2014 JEWELL FOOTBALL

Sept. 5 Lake Quinault 7 p.m.

Sept. 12 S. Wasco County 7 p.m.

Sept. 19 at Naselle 7 p.m.

Sept. 26 Ione 7 p.m.

Oct. 3 at Arlington 7 p.m.

Oct. 10 Mitchell 7 p.m.

Oct. 18 at Condon/Wheeler 2 p.m.

Oct. 23 Sherman 6 p.m.

Oct. 31 at Dufur 5 p.m.

ASTORIA VOLLEYBALL

Aug. 30 at Santiam Christian 1 p.m.

Sept. 4 at Catlin Gabel 6 p.m.

Sept. 6 at Southridge Tournament TBA

Sept. 9 at Gladstone, North Marion 4:30 p.m.

Sept. 12 Estacada 5:30 p.m.

Sept. 16 Banks 6:45 p.m.

Sept. 18 Tillamook 6:45 p.m.

Sept. 23 at Scappoose 6:45 p.m.

Sept. 25 at Seaside 6:45 p.m.

Sept. 27 at Oregon City Tournament TBA

Sept. 30 Valley Catholic 6:45 p.m.

Oct. 2 at Banks 6:45 p.m.

Oct. 6 at Tillamook 6:45 p.m.

Oct. 8 Scappoose 6:45 p.m.

Oct. 11 at Seaside Tournament 8:30 a.m.

Oct. 14 Seaside 6:45 p.m.

Oct. 16 at Valley Catholic 6:45 p.m.

Oct. 18 at Corbett Tournament TBA

SEASIDE VOLLEYBALL

Aug. 30 at Warrenton Tournament 8:30 a.m.

Sept. 2 Warrenton 6:45 p.m.

Sept. 4 Yamhill-Carlton 6:45 p.m.

Sept. 6 at Cascade Tournament 8:30 a.m.

Sept. 11 at Cascade 6:45 p.m.

Sept. 13 at Rainier 2 p.m.

Sept. 16 Scappoose 6:45 p.m.

Sept. 18 at Banks 6:45 p.m.

Sept. 20 at Sisters Tournament 8:30 a.m.

Sept. 23 at Valley Catholic 6:45 p.m.

Sept. 25 Astoria 6:45 p.m.

Sept. 30 Tillamook 6:45 p.m.

Oct. 2 at Scappoose 6:45 p.m.

Oct. 6 Banks 6:45 p.m.

Oct. 8 Valley Catholic 6:45 p.m.

Oct. 11 Seaside Tournament 8:30 a.m.

Oct. 14 at Astoria 6:45 p.m.

Oct. 16 at Tillamook 6:45 p.m.

WARRENTON VOLLEYBALL

Aug. 28 at Knappa 5 p.m.

Aug. 30 at Warrenton Invitational TBA

Sept. 2 at Seaside 6:15 p.m.

Sept. 6 at Neah-Kah-Nie Tournament TBA

Sept. 8 Portland Adventist 6:15 p.m.

Sept. 11 at Riverside 6 p.m.

Sept. 16 Clatskanie 6:15 p.m.

Sept. 18 Rainier 6 p.m.

Sept. 20 at Vernonia Tournament TBA

Sept. 23 at Catlin Gabel 6 p.m.

Sept. 25 South Bend 6:15 p.m.

Sept. 30 at De La Salle 6:30 p.m.

Oct. 2 Oregon Episcopal 6:15 p.m.

Oct. 7 Portland Christian 6 p.m.

Oct. 11 at Seaside Tournament TBA

Oct. 14 at Rainier 6 p.m.

Oct. 16 Riverside 6 p.m.

Oct. 20 at Clatskanie 6:15 p.m.

KNAPPA VOLLEYBALL

Aug. 28 Warrenton 5 p.m.

Aug. 30 at Neah-Kah-Nie Tournament TBA

Sept. 2 at Riverdale 6 p.m.

Sept. 4 Clatskanie 5 p.m.

Sept. 6 at Neah-Kah-Nie Tournament TBA

Sept. 11 at Naselle 5:45 p.m.

Sept. 13 at Columbia Christian Tournament TBA

Sept. 15 at Ilwaco 5:45 p.m.

Sept. 16 City Christian 6:30 p.m.

Sept. 18 at Delphian 6:30 p.m.

Sept. 23 at Faith Bible 6:30 p.m.

Sept. 25 Vernonia 6:30 p.m.

Sept. 30 Gaston 6:30 p.m.

Oct. 2 Neah-Kah-Nie 6:30 p.m.

Oct. 4 at Amity Tournament TBA

Oct. 7 at Nestucca 6:30 p.m.

Oct. 9 at City Christian 6:30 p.m.

Oct. 14 at Vernonia 6:30 p.m.

Oct. 16 Faith Bible 6:30 p.m.

ASTORIA BOYS SOCCER

Aug. 28 at Catlin Gabel 6 p.m.

Sept. 6 N. Bend (at CHS) 3 p.m.

Sept. 11 La Salle 6 p.m.

Sept. 16 Oregon Episcopal 6 p.m.

Sept. 23 at Scappoose 4:15 p.m.

Sept. 25 at Seaside 7 p.m.

Sept. 30 at Valley Catholic 7 p.m.

Oct. 7 Tillamook 6 p.m.

Oct. 14 Scappoose 6 p.m.

Oct. 16 Seaside 5:30 p.m.

Oct. 21 Valley Catholic 7 p.m.

Oct. 28 at Tillamook 7 p.m.

SEASIDE BOYS SOCCER

Aug. 28 Gladstone 7 p.m.

Sept. 2 at Molalla 6 p.m.

Sept. 4 at Yamhill-Carlton 4:15 p.m.

Sept. 11 Cascade 6:30 p.m.

Sept. 16 North Marion 6:30 p.m.

Sept. 18 at Corbett 4:15 p.m.

Sept. 23 at Valley Catholic 7 p.m.

Sept. 25 Astoria 7 p.m.

Sept. 30 Tillamook 6:30 p.m.

Oct. 2 Scappoose 4:15 p.m.

Oct. 14 Valley Catholic 6:30 p.m.

Oct. 16 at Astoria 5:30 p.m.

Oct. 21 at Tillamook 7 p.m.

Oct. 23 at Scappoose 4:15 p.m.

ASTORIA GIRLS SOCCER

Aug. 28 at Catlin Gabel 6 p.m.

Sept. 6 North Bend (at CHS) 1 p.m.

Sept. 9 at Corbett 5 p.m.

Sept. 16 at Oregon Episcopal 6 p.m.

Sept. 23 Scappoose 6 p.m.

Sept. 25 at Seaside 5:15 p.m.

Sept. 30 Valley Catholic 6 p.m.

Oct. 2 at Banks 4:15 p.m.

Oct. 7 at Tillamook 7 p.m.

Oct. 14 at Scappoose 4:15 p.m.

Oct. 16 Seaside 7 p.m.

Oct. 21 at Valley Catholic 7 p.m.

Oct. 23 Banks 7 p.m.

Oct. 28 Tillamook 7 p.m.

SEASIDE GIRLS SOCCER

Sept. 4 Yamhill-Carlton 7 p.m.

Sept. 11 at Cascade 4:15 p.m.

Sept. 16 at North Marion 4:15 p.m.

Sept. 18 Corbett 6:30 p.m.

Sept. 23 TBA TBA

Sept. 25 Astoria 5 p.m.

Sept. 30 at Tillamook 7 p.m.

Oct. 2 at Scappoose 4:15 p.m.

Oct. 7 Banks 6:30 p.m.

Oct. 14 at Valley Catholic 7 p.m.

Oct. 16 at Astoria 7 p.m.

Oct. 21 Tillamook 6:30 p.m.

Oct. 23 Scappoose 6:30 p.m.

Oct. 28 at Banks 4:15 p.m.

ASTORIA CROSS COUNTRY

Sept. 6 at Ultimook Invitational TBA

Sept. 11 Alumni, Coffenbury Lake 6 p.m.

Sept. 20 3-Course Challenge 9:15 a.m.

Sept. 27 Pre-Nationals Portland 9:15 a.m.

Oct. 2 at Joe Williams Invitational Ilwaco

Oct. 11 at George Fox Classic 2:30 p.m.

Oct. 17 at Valiant Invitational 4 p.m.

Oct. 25 Cowapa Championship 2 p.m.

SEASIDE CROSS COUNTRY

Aug. 28 at Wilsonville Night 7 p.m.

Sept. 6 at Ultimoook Invitational 10 a.m.

Sept. 20 3-Course Challenge 10 a.m.

Sept. 27 Pre-Nationals Portland 9:45 a.m.

Oct. 2 Trojan Relay, St. Helens 4 p.m.

Oct. 11 at George Fox Classic 11:30 a.m.

Oct. 17 at Valiant Invitational 4 p.m.

Oct. 25 Cowapa Championship 2 p.m.

Nov. 1 OSAA State, Eugene TBA

WARRENTON CROSS COUNTRY

Sept. 6 at Ultimook Invitational 9 a.m.

Sept. 8 Pre-Districts, Catlin Gabel TBA

Sept. 16 at OES Invitational TBA

Sept. 20 3-Course Challenge 9:15 a.m.

Sept. 24 at Knappa TBA

Oct. 2 J. Williams Invitational, Ilwaco TBA

Oct. 23 District 1 Championship TBA

Nov. 1 OSAA State, Eugene TBA

KNAPPA CROSS COUNTRY

Sept. 6 at Ultimook XC Invitational 9 a.m.

Sept. 8 Pre-Districts, Catlin Gabel TBA

Sept. 10 at Silver Falls, Oktoberfest TBA

Sept. 24 at North Marion Invitational TBA

Sept. 24 Knappa, Home TBA

Sept. 27 at Outlaw Invitational TBA

Oct. 23 District 1 Championship TBA

Nov. 1 OSAA State, Eugene TBA

Recommended for you

(0) comments

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.